Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego
2016.03.12
Zawody strzeleckie "Rozpoczęcie Sezonu" AD 2016

Na strzelnicy sportowej Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektronicznych w Bytomiu rozegrane zostały brackie zawody „Rozpoczęcie Sezonu” AD 2016 z broni krótkiej bocznego zapłonu kal. 5,6mm, w postawie stojącej, w dwóch konkurencjach, broni trzymanej oburącz i z jednej ręki.
Każdy, z uczestniczących w zawodach, oddawał po trzynaście strzałów, z czego dziesięć najlepszych przestrzelin liczyło się do punktacji finałowej. Sześciu najlepszych uczestników brało udział w finałowej serii.
Dla konkurencji broni trzymanej oburącz rozegrano dodatkowo finał do którego zakwalifikowało się sześciu zawodników z najlepszymi wynikami przestrzelin na tarczy. W finale każdy z sześciu zawodników oddawał po jednym strzale do tarczy. Po przeprowadzonej serii strzałów, sędzia zawodów sprawdzał przestrzeliny. Najsłabszy uzyskany wynik eliminował uczestnika z dalszej rywalizacji. Każda kolejna zakończona seria strzałów, eliminowała z dalszej rywalizacji zawodnika z najsłabszym wynikiem. W piątej finałowej serii na polu walki zostało już tylko dwóch najlepszych uczestników walczących o zwycięstwo w zawodach.
Podczas zawodów obecny był obserwator PZSS, co dało możliwość zaliczenia startów do przedłużenia ważności licencji zawodniczej PZSS.
Klasyfikacja końcowa
Pistolet sportowy bocznego zapłonu, kal. 5,6mm - postawa stojąca, strzelanie z jednej ręki.
Miejsce Lista zawodników Pkt. MF KR
-- LECH Jerzy 86 1 --
-- SZPARA Ireneusz 72 2 --
-- KOLEBA Artur (senior) 68 3 --
-- DYLONG Tomasz 66 4 --
-- TOMCZYK Tadeusz 62 5 --
-- SUCHANEK Andrzej 58 6 --
cd. tabeli wyników...

Pistolet sportowy bocznego zapłonu, kal. 5,6mm - postawa stojąca, strzelanie oburącz.
Miejsce Lista zawodników Pkt. MF KR
-- TREMBACZOWSKI Jacek 90 1 18
-- KIEŻKOWSKI Lucjan 88 2 17
-- DYLONG Tomasz 95 3 16
-- SŁODKI Jerzy 86 4 15
-- SUCHANEK Andrzej 86 5 14
-- SZPARA Ireneusz 82 6 13
cd. tabeli wyników...arch: BKGB
logo