Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego

2020.05.31
Zawody Strzeleckie "Trzech Bractw" AD 2020

Dnia 31-go maja 2020-go roku na leśnej strzelnicy sportowej w Dzierżnie spotkali się bracia czterech bractwa by o tytuł Króla „Trzech Bractw” zawalczyć. W zawodach wzięli również udział bracia (w osobie 1) czwartego bractwa KBS z Tarnowskich Gór.
Inicjatywa organizacji zawodów strzeleckich wypłynęła od braci Bractwa Kurkowego Grodu Zabrzańskiego, a w zawodach uczestniczyły trzy tytularne Bractwa: Bractwo Kurkowe Grodu Zabrzańskiego, Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego oraz Kurkowe Bractwo Strzeleckie z Toszka.
Po zaciętych bojach w strzelaniu do kura, tytuł powędrował do Zabrza. Oczywiście jako Bractwo Bytomskie nie składamy broni i już bierzemy się do trenowania, by w przyszłym roku tytuł powędrował do Bytomia.
Zawody Strzeleckie „Zielonoświątkowe” AD 2020
W związku z sytuacją pandemiczną w kraju i na świecie, od początku marca tego roku wszelkie zawody i imprezy brackie zostały odwołane. Brak możliwości postrzelania sobie na strzelnicy wywołuje wśród braci głód zapachu spalonego prochu. W związku z tym nasze Bractwo postanowiło zorganizować zawody strzeleckie tytułując je zawodami „Zielonoświątkowymi”. W zawodach uczestniczyli bytomscy bracia oraz osoby im towarzyszące.
Organizacja zawodów była totalnie spontaniczna, to też postanowiono, że nagrodą za pierwsze miejsc będzie zrzutka do zużytego kubka po herbacie.
Zawody wygrał i pierwsze miejsce zdobył wraz z zawartością zużytego po herbacie kubka brat Rafał Korzeniowski – Gratulujemy !!!

BRACTWO KURKOWE GRODU BYTOMSKIEGO
41-909 Bytom, ul. Świętochłowicka 3a/2
── KOMUNIKAT ──
ZAWODY STRZELECKIE
„Zielonoświątkowe” AD 2020
zawody: karabin sportowy pneumatyczny - postawa stojąca
2020.05.31
Miejsce Lista zawodników Pkt. MF KR
1 KORZENIOWSKI Rafał 44 -- --
2 RAMS Roma 43 -- --
3 WALASZEK Michał 42 -- --
4 GALWAS Teresa 39 -- --
5 GALWAS Paweł 34 -- --
6 BIERNAT Bolesław 27 -- --
7 BIERNAT Tymoteusz 16 -- --
8 BORKOWIEC Jerzy 5 -- --
logo
Klasyfikacja Strzelców
Wszech Czasówarch: BKGB
logo