Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego
2019.01.31
Kantyczka AD 2019 na Zamku w Starych Tarnowicach
Na imienne zaproszenie Zwierzchnika Orderu Świętych Piotra i Pawła Towarzystwa Rycerskiego Braci Kurkowych, Rycerza V Konfraterni Rycerstwa Świętego Sebastiana w Europie, Kawalera Krzyża Wielkiego Królewskiego Orderu Świętego Stanisława, Kasztelana Bractwa Kurkowego Grodu Bytomskiego Rainera Smolorza dnia 31-go stycznia 2019-go roku przybyli do Zamku w Starych Tarnowicach Bracia Kurkowi z całej Polski oraz zaproszeni goście.
Jak co roku o tej porze na Zamku organizowana jest uroczysta Kantyczka, składająca się z części oficjalnej, na której wspólnie śpiewane są kolędy oraz zaproszeni goście składają życzenia Bożonarodzeniowe i Noworoczne. Przy wspólnym kolędowaniu wspomaga chór „Kolejarz” z Tarnowskich Gór. Całość uroczystości uświetniła obecność Księdza Biskupa Jana Kopca.
Po zakończeniu „Kantyczki” rozpoczęła się część mniej oficjalna, która przeniosła się do restauracji „U Wrochema”, a na której gospodarz Zamku Rajner Smolorz zorganizował poczęstunek dla wszystkich zaproszonych gości. Przed rozpoczęciem ucztowania Ksiądz Biskup Jan Kopiec poświęcił potrawy, które później był ze smakiem spożywane.
Gospodarzowi Zamku i jednocześnie organizatorowi „Kantyczki” Rainerowi Smolorzowi dziękujemy za tak wspaniałą organizację kolejnej już „Kantyczki” AD 2019.
opr.: MW