Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego
2019.02.06
Lutowe Zebranie Brackie BKGB
No i stało się, idąc za przykładem Braci z Raciborza postanowiliśmy również przyjąć w nasze brackie szeregi osobę płci pięknej. Zaszczytu tego dostąpiła Monika Waligóra-Wylężek. Nie jest nowicjuszką w naszym brackim gronie, gdyż poprzednio związana była z Bractwem Kurkowym Grodu Zabrzańskiego. Oczywiście przejście Moniki do naszego Bytomskiego Bractwa zostało wcześniej uzgodnione z Hetmanem Zabrzańskiego Bractwa Adamem Majchszakiem. Tak, że i my mamy się kim chwalić.
Na zebraniu zostali przedstawieni również dwaj nowi kandydaci do Brackiego Grona Leszek Bednarczyk z Dąbrowy Górniczej i Bolesław Biernat z Chorzowa - Ojcami wprowadzającymi są Bracia Rainer Smolorz i Dariusz Woźnicki. Kandydatom gratulujemy.
Na Zebraniu Hetman Bractwa Jan Świgost oraz Kasztelan Rainer Smolorz podziękowali braciom za ich obecność na Kantyczce, którą ostatniego stycznia 2019-go roku zorganizował na Zamku w Tranowicach Starych nasz Kasztelan Rainer Smolorz.
Bracia od broni Strzelmistrz Tomasz Dylong oraz Zbrojmistrz Lucjan Kieżkowski przedstawili przepisy oraz zasady obchodzenia się i posługiwania bronią czarnoprochową.
Oczywiście, tradycyjnie już nie zawiódł nas Brat Paweł Galwas przygotowując na Zebranie własnoręcznie wypieczone słodkie przekąski oraz ciepły gulasz z pajdami chleba, w menu oczywiście jak to na Braci przystało, coś mocniejszego też można było znaleźć i spożyć.
Wszystkim obecnym na Zebraniu Braciom dziękujemy, a nowym Kandydatce i Kandydatom gratulujemy przyjęcia w nasze szeregi.
opr.: MW