Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego
2019.10.02
Co miesięczne październikowe Spotkanie Brackie
Nie da się ukryć, że coraz silniejszą grupę w naszym Bractwie zaczyna stanowić płeć piękna. Ich zaangażowanie w życie naszego bractwa jest nieocenione. Wszelkie oprawy kulinarne spotkań i zawodów strzeleckich zawdzięczamy właśnie paniom. My Bracia jesteśmy im bardzo wdzięczni. Dowodem na to niech jest liczna frekwencja na naszych zebraniach i zawodach strzeleckich. Ich organizacyjne zaangażowanie również ma odzwierciedlenie w stosunkach międzyludzkich, przyjaznej atmosferze spotkań i merytorycznych dyskusjach.
Najgorzej ma się Skarbnik Bractwa, który musi pilnować finansów, włos ma siwy, więc nie widać po nim poziomu stresu jaki przechodzi za każdym razem gdy panujący Król dostarcza mu pliki rachunków, ale jakoś musi dawać radę 😉 Może idąc za wzorem panującego nam Króla – zmieni szampon do włosów.
Wracając do zebrania – tradycyjnie już omawiane były wydarzenia jakie miały miejsce w minionym miesiącu wrześniu. Hetman Bractwa Jan Świgost podziękował za zaangażowanie w uroczystości Szlacheckiego Weekendu w Nakle Śląskim połączonej z organizacją zawodów „Strzelania Zamkowego” oraz udziału w uroczystościach jakie miały miejsce na włościach naszego Kasztelana w Starych Tarnowicach. Nie zapomniał również wspomnieć o naszych najmłodszych milusińskich, gdzie byliśmy obecni już po raz drugi w inauguracji nowego roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 46 w Bytomiu, której jesteśmy patronem.
My naprawdę nie mamy się kiedy nudzić, oby tak dalej – naprawdę warto należeć do naszej konfraterni.
foto i tekst: MW