Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego
2019.10.12
Zawody Kanclerskie BKGB AD 2019
Dnia 12-go października 2019-go roku na strzelnicy sportowej Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektronicznych w Bytomiu rozegrano cykliczne zawody strzeleckie BKGB „Zawody Kanclerskie” z długiej broni sportowej kal. 5,6mm. Jak sama nazwa zawodów wskazuje, fundatorem nagród był nasz Kanclerz Dariusz Woźnicki. Piękne puchary cieszyły oko i zachęcały uczestników zawodów do wytężonej koncentracji na torach strzelniczych. Oczywiście finałowa szóstka walczyła w dogrywce o główne nagrody.
Aby zabawę strzelecką urozmaicić panujący nam Król Kurkowy Paweł Galwas ufundował tarczę charytatywną, o którą można było walczyć w drugim równolegle prowadzonym konkursie. W końcu można było sobie postrzelać, a trzeba przyznać, że zainteresowanie było duże, tym bardziej, że można było odpłatnie dobierać kolejne tarcze. W sumie uzbierano 450,00 PLN, które przeznaczone zostaną na kolejne malowane tarcze konkursowe oraz na zakup nagród w nadchodzących zawodach strzeleckich „Dnia Niepodległości”, które odbędą się 9-go listopada 2019-go roku również na strzelnicy sportowej ZSME w Bytomiu.
Tradycyjnie już wielkie podziękowania dla Pań (żon naszych Braci) za pomoc w organizacji części kulinarnej zawodów strzeleckich. Indywidualne podziękowanie ślemy dla Króla i jego małżonki Teresy za przygotowanie (produkcja i grafika) tarczy charytatywnej.
Wyniki zawodów (górne menu):
▼ Artykuł → Wersja do druku...
MW