Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego
2019.11.13
Listopadowe Zebranie Brackie BKGB
Dnia 13-go listopada w siedzibie Bractwa Kurkowego Grodu Bytomskiego odbyło się co miesięczne Spotkanie Brackie na którym tradycyjnie omówiono miniony październikowy miesiąc. Hetman Bractwa Jan Świgost podziękował braciom za czynny i liczny udział w różnego rodzaju spotkaniach i uroczystościach, na które nasze Bractwo zostało zaproszone. W minionym okresie sporo tych uroczystości się zebrało. Należy tu nadmienić naszą obecność w Bytomiu i w Pyskowicach z okazji święta Dnia Niepodległości czy też na uroczystościach i akademiach z okazji Dnia Nauczyciel.
Grudniowe spotkanie brackie, to już nasze coroczne Spotkanie Opłatkowe, na które wszyscy Bracia przybędą w mundurach. W spotkaniu, na nasze zaproszeni, uczestniczyć będą włodarze Miasta Bytomia oraz nasz farosz. Nasz Podczaszy Janusz tradycyjnie przygotuje pysznego dorsza w cieście piwnym – tę rybę można jeść kilogramami. A po części oficjalnej spotkania, będzie część nieoficjalna dla niekierujących.
Spora grupa Braci brała udział w ostatnich zawodach strzeleckich "Dnia Niepodległości". Należy wspomnieć, że jak nigdy przedtem, ostatnie zawody to frekwencja, którą trudno było parę lat temu uzyskać. To tylko świadczy o tym, że lubimy się towarzysko spotykać, a i relacje między braćmi są dobre. Tylko tak dalej.
Nasz Król "Gospodarny" tradycyjnie już się popisał swoimi kulinarnymi umiejętnościami serwując nam na ciepło fasolkę oraz trunki dla tych kierujących i tych niekierujących – przy naszym Królu warto być tym niekierującym.
MW