Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego
2019.11.30
Ostatnie pożegnanie Brata Sławomira Jankowskiego
Dzisiaj nasi Bracia towarzyszyli w ostatniej drodze po ulicach Bytomia naszemu Bratu Sławkowi Jankowskiemu, który dnia 26-go listopada 2019-go roku w wieku 67 lat odszedł od nas na Wieczną Wartę.
Brat Sławomir Jankowski należał do tej już nielicznej grupy braci, która 13-go stycznia 1986-go roku postanowiła reaktywować nasze Bytomskie Bractwo.
Na kartach brackie kroniki Sławek zapisał się jako bardzo dobry strzelec. W 1990-tym roku zdobył tytuł Kórka Piwnego, a w 1994-tym roku wystrzelał tytuł I-wszego Marszałka u boku Króla Kurkowego Andrzeja Zamojskiego.
O godzinie 10:00 rano w Kaplicy Żałobnej na ulicy Piekarskiej w Bytomiu odbyły się ostatnie uroczystości żałobne poprzedzone Mszą Świętą w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Z kaplicy orszak żałobny przeszedł na cmentarz parafialny Świętej Trójcy, gdzie prochy Sławomira Jankowskiego spoczęły w rodzinnym grobie.
Świeć Panie nad jego duszą...
Po uroczystościach żałobnych uczestniczący w nich Bracia zebrali się w siedzibie Bractwa, aby powspominać Sławka, jego brackie zaangażowanie i sukcesy w sportach strzeleckich. Tradycyjnie już, nasz panujący Król Kurkowy zwany "Gospodarnym" nie zawiódł przygotowując ciepłą strawę i trunki ułatwiające trawienie.
arch. BKGB