Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego
2019.12.07
Zawody kończące Sezon Strzelecki AD 2019
Dnia 7-go grudnia 2019-go roku na strzelnicy sportowej Zespołu Szkół Mechaniczno-Samochodowych rozegrano ostatnie zawody strzeleckie zamykające cykl dziesięciu zawodów rozgrywanych w 2019 roku, a organizowanych przez nasze Bytomskie Bractwo.
Zawody kończące sezon rozgrywane były z broni sportowej długiej kal. 5,6mm na dystansie 25m w postawie stojącej. W szranki stanęło 22 zawodników, ilość zawodników cieszy, gdyż o pewnego czasu nie schodzimy poniżej 20-tki. Ludzie nie tylko przychodzą rywalizować, ale również się spotkać i porozmawiać przy kawie i przekąskach przygotowanych przez nasze drogie Panie.
Dodatkową atrakcją cyklicznych zawodów, są organizowane równolegle zawody charytatywne, w których główną nagrodą jest malowana tarcza przygotowana tradycyjnie przez żonę naszego miłościwie panującego Króla, Teresę Galwas - bardzo jej za ten wkład do naszej brackiej rywalizacji dziękujemy. Tym razem była to Świąteczna Tarcza Charytatywna.
Podsumowując wyniki zawodów, pierwsze miejsce w Zawodach Kończących Sezon Strzelecki AD 2019 zajął Brat Michał Walaszek. Natomiast Tarczę Charytatywną wystrzelał Andrzej Suchanek uzyskując najlepszy wynik w finale
Obydwu zwycięzcom gratulujemy !
Zawody "Zakończenie Sezonu" AD 2019
 1. Michał Walaszek - 41 pkt.
 2. Sebastian Orlicki - 36 pkt.
 3. Andrzej Suchanek - 35 pkt.
 4. Jacek Trembaczowski - 33 pkt.
 5. Artur Koleba - 26 pkt.
 6. Jerzy Słodki - 17 pkt.
Zawody Charytatywne
 1. Andrzej Suchanek
 2. Sebastian Orlicki
 3. Jacek Trembaczowski
 4. Paweł Galwas
 5. Jerzy Lech
 6. Aleksander Steinhoff
arch. BKGB