Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego
2019.12.14
Spotkanie Opłatkowe AD 2019
14-go grudnia w Siedzibie Bractwa Kurkowego Grodu Bytomskiego zebrali się Bracia i zaproszeni Goście, aby wspólnie pokolędować, podzielić się opłatkiem oraz podsumować wydarzenia brackie mijającego 2019 rok.
Spotkanie Opłatkowe zapowiada nie tylko czas świąteczny i noworoczny, ale również jest ostatnim wspólnym spotkaniem Bytomskich Braci w mijającym roku.
Jaki był ten mijający 2019-ty rok ? Obraliśmy nowego Króla Kurkowego AD 2019, którym został Brat Paweł Galwas przyjmując przydomek "Gospodarny". Grono naszego bractwa powiększyło się o nowo mianowanego brata Bolesława Biernata jak i po raz pierwszy w historii bractwa (tej znanej) w nasze szeregi przyjęto osobę płci pięknej. Zaszczytu tego wyboru doświadczyła Monika Waligóra-Wylężek (lody przełamane).
Niestety, w mijającym roku nie ominęły nas i te smutne dla bractwa wydarzenia. 26-go listopada odszedł od nas na Wieczną Wartę Brat Sławomir Jankowski, jeden z grona Braci Założycieli naszego bractwa.
Patrzymy z nadzieją na zbliżający się Nowy 2020 Rok, w którym czeka nas wiele wyzwań, nie tylko tych strzeleckich, ale i jubileuszowych. W przyszłym roku obchodzić będziemy jubileusz 25-lecia Okręgu Śląskiego Kurkowych Bractw Strzeleckich RP - to będzie się również wiązało z uroczystościami, na których nasza obecność będzie obowiązkowa.
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego 2020-go roku
wszystkim Braciom i Siostrom
życzy
Zarząd Bractwa Kurkowego Grodu Bytomskiego

Wszystkiego dobrego...
arch.: BKGB